Zjarri i qëllimshëm në “Qafa e Gjikës” në Boboshticë/ Policia në hetim për kapjen e autorit…


Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë referuan materialet në Prokurori për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr” dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve, pasi më datë 06.08.2022, midis fshatrave Kamenicë dhe Boboshticë, Korçë, në vëndin e qujtur “Qafa e Gjikës”, ka rënë zjarr, ku për pasojë janë djegur rreth 2 hektarë me bimësi. Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se zjarri është vënë qëllimisht.Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.