Shitet Zaharai/ Çfarë pritet të ndodhë me godinën historike ?

Korça ështe “ndriçuar” ndër vite nga ndërtimet luksoze dhe të veçanta. Një ndër to është edhe Zaharai ,që konsiderohet si nga godinat me madhorë të qytetit, që bën krenar banorët e zonës për urbanistikën, veçorinë apo historinë e lidhur me të pasi në pamjen e jashtme spikasin ballkonet, verandat ,grilat në dritare, kangjellat në ballkone, etj. Kjo godinë nuk do të jetë më….sipas Agjensisë Imobiliare të Korçës , njoftohet shitja e objektit, dhe se vendin e tij ,do ta zerë një atraksion i ri turistik. Në të ardhmen me tepër do t’i rikthemi më shumë fotove për të kujtuar kohën , apo kujtimeve të atyre që i jetuan ato vite…


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.