Festa e Birrës në Korçë /Rama promovon eventin: “5 netë të zjarrta, pritet të thyejë rekordet e vizitorëve !

Nga Edi Rama:

Festa e Birrës, festa më e madhe dhe më popullore e stinës së verës në Shqipëri nis sot në Korçë, për të vijuar deri më 21 gusht. I konfirmuar si një nga eventet më të mëdha në Shqipëri, me impakt të madh në zhvillimin e turizmit dhe ekonomisë lokale, festa edhe këtë vit pritet të thyejë rekordet e vizitorëve nga brenda dhe jashtë Shqipërisë që zgjedhin Korçën si destinacion. Emra të njohur të muzikës shqiptare dhe asaj të huaj do të jenë pjesë e spektakleve muzikore që do të mbahen për 5 ditë me radhë”, shkruan Rama.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.