Atentat në Vlorë/ Makina bëhet shosh ,u qëllua me më shumë se 50 plumba (Video)

Ky eshte momenti kur largohet nga rruga makina e dy viktimave që iu bë atentat sot në afërsi të fshatit Panaja në rrugën Fier – Vlorë, e Shpati Lenës dhe Hakim Xhezos. Viktimat janë gjetur të vrarë në makinën tip Benz e cila është gjetur në kanal.Ndërkohë gjatë krehjes së zonës, në fshatin Çerven, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, nga shërbimet e Policisë është konstatuar duke u djegur një automjet i braktisur tip “BMW”, pa targa, i cili paraprakisht dyshohet se mund të jetë i autorit/ve të ngjarjes.

Nga kqyrja paraprake e automjetit dallohen në brendësi të tij, 3 armë zjarri automatike.Kalimtarët kanë pikasur mjetin e rënë në kanal dhe fillimisht kanë dyshuar se ka qenë aksident por më pas kanë parë që personat kishin plagë me armë zjarri dhe makina kishte shenja plumbash.

Dyshohet se fillimisht ekzekutorët kanë qëlluar drejt makinës së viktimave në ecje e sipër në drejtim paralel por gjithashtu dyshohet se viktimat janë qëlluar edhe brenda në kanal me breshëri automatiku, më shumë se 50 plumba.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: