Festa e birrës në Korçë pa këngëtar korçar dhe pa “Birra Korça”/ Shpërthejnë qytetarët më Bashkinë:”Bëjeni në Librazhd më mirë

Bashkia e drejtuar nga Sotiraq Filo prej ditësh fton qytetarët që të shkojnë në Korçë për 5 netë “fantastike”. Nata e parë ka qenë dje, më 17 gusht, por i ftuar nuk ka qenë asnjë këngëtar vendas. Edhe në grupin që do të këndojë sonte, në natën e dytë të festës së birrës, përsëri nuk ka asnjë artist vendas dhe kjo ka irrituar korçarët. Po ashtu, gjatë pesë netëve të festimeve ,nuk do të jetë prezente as “Birra Korça”.

Në rrjetet sociale qytetarët bëjnë thirrje që festimet e këtij viti të bojkotohen pasi nuk ka asgjë tradicionale një traditë e qytetit të Korçës. “Bëjeni në Librazhd më mirë”, i shkruan një banor kryebashkiakut Filo. Një tjeter shkruan : Feste birre pa birre ,Feste birre ne terminal, Feste birre pa banjo, edhe spikerin që flet e sollen nga Tirana, vetem te mbledhin leke


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: