Shqiptarja godet me thikë dashnoren e burrit/ Njëra përfundon në spital ,tjetra në burg…

Mediet greke kanë dhënë detaje të reja në lidhje me përleshjen midis dy grave në Selanik të Greqisë. Mësohet se dy gratë e përfshira në konflikt janë me origjinë shqiptare, shkruan protothema.gr. Ndërsa është publikuar fotoja e 25-vjeçares që goditi me thikë bashkëkombësen , 27- vjeçare pasi sipas saj ajo frekuentohej me bashkëshortin e saj. Aktualisht e lënduara e cila ka marrë dy goditje në bark dhe një në krah, ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, ndërsa autorja pritet të dalë para drejtësisë greke për tu gjykuar.

Në gjykatë 25-vjeçarja është shfaqur e penduar. Ndaj saj, prokurori publik ka ngritur procedim penal për vrasje të mbetur në tentativë.

Sipas medieve greke gruaja ka sulmuar të renë, pasi sipas saj, ajo frekuentohej me bashkëshortin e saj. “Erdhi me vrap, nxori thikën dhe e goditi, ndërsa me të bërtitura i thoshte “ti ke lidhje me burrin tim”, ka thënë motra e te lënduarës për mediet greke.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: