Aksident i frikshëm në Korçë, makinat përplasen kokë me kokë(Video)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme ,në një nga kryqëzimet e lagjes së “Sportit”. Nga përplasja e mjeteve kanë mbetur të plagosur të dy drejtuesit e mjeteve, të cilët janë dërguar në spitalin e Korçës për ndihmë mjekësore. Siç shihet nga pamjet, dy automjetet kanë pësuar dëmtime në pjesën e përparme . Mesohet se mjeti me targa greke ka qenë duke udhëtuar në unazën e këtij qyteti kur është goditur nga mjeti tjetër që lëvizte nga një rrugë dytësore në unazë.

Ky segment rrugor është një më të rrezikshmet per qytetin ndersa shkak tjeter është mungesa e sinjalistikës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: