Kampion bote me shpenzimet e veta/ Shpërthen ndaj Ramës Bilardisti Shqiptar: “Unë nuk meritoj respekt?

Suksesi historik i Luiza Gegës,(Kampione Europe në atletikë) bëri jehonë në rrjetet sociale, ndersa mori urime publike nga figura të shquara të botës së sportit dhe politikës. Lidhur me ngjarjen ka reaguar dhe bilardisti shqiptar, Eklent Kaçi i cili me anë të një postimi në “Instagram” ka uruar Luizën për fitoren, por dhe ka shfrytëzuar këtë postim për të shtruar një pyetje ndaj kryeministrit Edi Rama se pse arritjet e tij nuk janë vlerësuar si në rastin e atletes dhe pse ai është shpallur kampion Europe dhe Bote duke përfaqësuar Shqipërinë dhe flamurin e saj…

“Shumë urime Luiza Gega kampione Europe.

Unë kampion Bote, kampion Europe duke përfaqësuar Shqipërinë me shpenzime personale.

Edi Rama, po unë nuk meritoj respekt? Apo bilardo.”, është shprehur Eklent Kaçi.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.