Mbante thikë me vete/ Policia procedon 27-vjeçarin nga Pogradeci…

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filluan procedimin penal në gjendje të lirë për shtetasin A. L., 27 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec, për veprën penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga punonjësit e Policisë, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një mjet prerës (thikë). Materialet në ngarkim këtyre shtetasve i kaluan prokurorive të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprime të mëtejshme.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.