E fundit/ Tërmeti lëkund jugun e Shqipërinë…

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në Shqipëri pak minuta më parë. Fillimisht, faqja e tërmeteve EMSC ka raportuar se lëkundja kishte magnitudë 4.1, ndërsa më pas është shënuar magnituda 3.8 i shkallës Rihter . Epiqendra ka qenë 14 km në jug perëndim të qytetit të Gjirokastrës dhe 8km larg nga Borshi (Vlorë)

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: