Deizi dhe Xhesi, kush janë motrat gangstere nga Bilishti që bëheshin tapë dhe “ngrinin në këmbë” qytetin(Foto)

Dy motra u arrestuan të martën e 23 gushtit nga policia në Bilisht, pasi akuzoheshin se kishin prishur qetësinë publike në qytet. Dezi Arapi dhe Xhesika Arapi, përkatësisht 27 dhe 23 vjeçe, kundërshtuan gjithashtu efektivët e policisë gjatë shoqërimit në komisariat, duke i sharë dhe ofenduar. 23-vjeçarja do të procedohet në gjendje të lirë, ndërsa dënimi për 27-vjeçaren nuk është bërë ende me dije. Dy motrat udhëtonin gjatë orëve të vona të natës me makinë dhe nën efektin e akoolit bërtisnin, duke shqetësuar qytetarët, të cilët edhe i ofendonin. Të rejat janë të njohura në qytetin e vogël të Bilishtit për sjelljen e tyre “gangstere”. Ndërkohë, në vitin 2018-të Deizi Arapit i kanë djegur makinën tip “Smart”. Hetimet në atë kohë bënë me dije se djegia e mjetit mund të ishte bërë për hakmarrje mes vajzave.Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.