Kapet duke prerë dru/ Arrestohet 60-vjeçari në Boboshticë,Korçë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Y. S., 60 vjeç, banues në fshatin Kamenicë, Korçë, për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”, pasi u kap në vendin e quajtur “Sopatishte”, mbi fshatin Boboshticë, Korçë, duke prerë dru në një sipërfaqe pyjore në pronësi të një shtetasi tjetër. Materialet në ngarkim i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.