Berisha në Pogradec/ Mjeku :”Spitali s’ka ilaçe, njerëzit janë të varfër, s’bëjnë dot as analizat

Kryetari i PD Sali Berisha ka organizuar këtë pasdite një takim me intelektualët në Pogradec. Mjeku Hasan Laho deklaroi se spitali i Pogradecit është kthyer në një spital rural. Ai theksoi se mungojnë ilaçet ndërsa shtoi se qeveria nuk ka bërë asnjë investim. Ndër të tjera mjeku Laho tha se qytetarët janë të varfër dhe nuk kanë para për të bërë as analizat.

Spitali i Pogradecit është kthyer në një spital rural. Sot duhet të bëjmë një thirrje që të organizohemi të gjithë. Sepse problemet janë në shëndetësi, arsim, turizëm. Nuk ka mjekë në spital. I sjellin nga vendet e tjera me detyrim që të punojnë 3 vite dhe ata mendojnë vetëm të ikin.

Spitali i Pogradecit është kthyer në një spital rural. Njëherë nuk kanë medikamente, njëherë nuk ka ngrohtje. Këtu nuk ka asnjëlloj investimi. Ne duhet të organizohemi të gjithë bashkë.Njerëzit i kanë indoktrinuar. Këtu njerëzit janë tepër të varfër. Nuk bëjnë dot analizat. Thirrja ime është; ne si degë e PD-së në Pogradec, ata punojnë me celula, shkojnë natën. Ne nuk duhet të punojmë këtu, por në ditën me diell, që ti pyesim njerëzit çfarë halli kanë.”-tha mjeku Hasan Laho.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.