Florian Marku mbërrin në “Air Albania”/ Tifozët ngrihen në këmbë dhe shpërthejnë në duartrokitje

Boksieri Florian Marku ka mbërritur në stadiumin ‘Air Albania’, ku do të zhvillojë përballjen e shumë pritur në boks para shqiptarëve. Ndeshja pritet të nisë rreth orës 21:30, nëse nuk do të ketë vonesa të shkaktuara nga ndeshjet e tjera. Ai është pritur me eufori nga tifozët. Tribunat e stadiumit kanë filluar të mbushen dhe në mometin që erdhi Marku, të gjithë tifozët u ngritën në këmbë dhe i dhuruan duartrokitje të mëdha. Për 29-vjeçarin ky është një premtim i mbajtur për të gjithë ata që nuk kanë patur mundësi ta ndjekin në Europë, ndërsa kundër meksikanit Miguel Parra Ramirez është dukshëm më i avantazhuar. Ndeshjen mund ta ndiqni këtu, link 1 dhe link 2

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: