E rëndë/ Djali i merr jetën babait…

Një krim i rëndë në familje është raportuar mbrëmjen e sotme në Greshnicë të Mallakastrës. Në një zënkë me të atin në banesën ku jetonin, 37-vjeçari nuk arriti të përmbahej dhe e goditi 73-vjeçarin me një pllakë betoni në kokë. Si pasojë e dëmeve të marra Qemal Muhametaj ndërroi jetë. Neser bëhet përcjellja e tij për në banesën e fundit, ndërsa i biri është ndaluar nga policia . Rreth orës 21:30, në fshatin Greshicë, Mallakastër, shtetasi M. M., 30 vjeç (i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor), ka vrarë me sende të forta babain e tij, shtetasin Q. M., 73 vjeç. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e 30-vjeçarit, i cili është larguar nga vendngjarja” – thuhet në njoftimin e policisë.

Ky është Marigleni që i mori jetën babait

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: