Rudina Magjistari feston ditlindjen, nuk do ta besoni sot sa vjeç mbush(Foto)

Moderatorja shume e dashur per publikun Rudina Magjistari feston sot ditëlindjen. Ajo u lind në Tiranë më 26 gusht 1975 dhe sot feston 47-vjetorin e lindjes. Karrierën e saj në televizion e ka nisur që në moshën 15-vjeçare, duke realizuar dhjetëra e dhjetëra programe dhe formate televizive. Prej vitesh drejton programin e saj të përditshëm shumë të ndjekur në TV Klan, i cili fillimisht u quajt “Takimi i Pasdites”.

Pas një viti tërheqje nga ekrani, për arsye se lindjes së vajzës së saj Mia, prej shtatorit 2016 ajo është rikthyer me programin e saj të përditshëm, i cili filloi të mbajë emrin e saj, “RUDINA”. Moderatorja shumë e dashur nga publiku, Rudina Magjistari ka folur si rrallëherë për bashkëshortin e saj, Xhavit Bajrami. Çifti kanë më shumë se 10 vjet tashmë që janë bashkë dhe duket se kanë gjetur kiminë e duhur me njëri-tjetrin.

Gjatë një interviste me moderatorin Labinot Gashi, Rudina ka treguar se ata koordinohen me njëri-tjetrin dhe preferojnë që të kalojnë kohë së bashku në shtëpi, pavarësisht punëve të shumta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: