Aksident i frikshëm në Fier-Lushnje, makina kthehet me rrota përpjetë…

Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur këtë mbrëmjre në autostradën Lushnjë-Fier në vendin e quajtur Bishqem. Një mjet me targa të Kosovës është përplasur me një mjet me targa ‘AA873XN’. Shpejtësia e madhe me të cilën udhëtonin të dy mjetet në kohën që janë përplasur me njëra-tjetrën në tentativë parakalimi të mjetit Opel me targa të Kosovës ka shkaktuar goditjen dhe me trafikndareset e të dy mjeteve. Nga shpejtësia mjetet kanë përfunduar me qindra metra larg njëri-tjetrit. Policia e qarkullimit rrugor në vendngjarje po disiplinon trafikun dhe po merren me dokumentimin e aksidentit. Te lënduarit janë transportuar me ambulancë në spitalin e Lushnjës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.