Çmenduri Shqiptare/ I moshuari grabit vajzën e sëmurë,e le vetëm me rrobat e banjës

Një ngjarje aspak e bukur dhe e dënueshme ligjërisht është regjistruar në vendin tonë. Një veprim i ulët nga një i moshuar…ku nje vajzë e sëmurë me disleksi (vështirësia e të nxënit) është grabitur në një nga plazhet shqiptare. “Kam humbur gjithçka, më ndihmoni të gjej hajdutin”, shkruan vajza në rrjetet sociale. Ajo quhet Marinela Marku së cilës i kanë vjedhur çantën e shpinës me të gjitha sendet me vlerë si edhe pajisjet elektronike Apple që kishte brenda. Ajo ishte duke notuar në det kur hajduti i ka përlarë gjithçka që kishte. Marinela tregon se disa njerëz i kanë dhënë para dhe rroba, duke qenë se hajduti i kishte marrë dhe rrobat e trupit duke e lënë vetëm me ato të plazhit. Ndërkohë, policia përmes kamerave të vëzhgimit ka identifikuar hajdutin. Por ende nuk e kanë gjetur. Videoja e saj mblodhi mbi dy milion shikime në Tiktok.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.