Berisha në Pogradec/ Ekperti kontabël: “Biznesi dhe punësimi në pikë të hallit ,të rrinjtë nuk motivohen për të qëndruar

Kryetari i PD Sali Berisha ka organizuar një takim me intelektualët në Pogradec. Ekperti kontabël, Rrushdi Shkullaku deklaroi se :”Biznesi sot është në pikë të hallit. Por përse është kështu? E para, sot aktualisht, në Pogradec bëhet vetëm një ndërtim! E dyta, ka rënë niveli i të punësuarve! E treta. Ju trajtuat një problem shumë delikat të kombit që është largimi i të rinjve. Por unë do t’ju them një gjë! Qeveria e Edi Ramës jo vetëm që nuk ndërton politika zhvillimore, që të përfshihen të rinjtë për sa i përket problemit të punësimit në vend dhe të motivohen për të qëndruar në Shqipëri, por përkundrazi. Aplikon lloj lloj taksash…


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.