“Të nderuar emigrantë, Ju lutem mos u dërgoni para motrave dhe vëllezërve tuaj këtu se po i bëni parazitë”

Pedagogu Erion Kristo është një nga personazhet publik më të dashur dhe shumë të ndjekur në rrjetet sociale. Ai njihet për thjeshtësinë, sinqeritetin dhe të thënit gjërat troc. Statuset e profesorit gjithnjë pëlqehen shumë dhe marrin shumë reagime dhe diskutime. Një nga këto statuse është edhe ky i fundit, i postuar pak më parë.

“Të nderuar emigrantë. Ju lutem mos u dërgoni para motrave dhe vëllezërve tuaj këtu se po i bëni parazitë. Po ua shkatërroni të ardhmen thjesht nga dashuria që keni për ta”, shkruan Kristo.

“Dikush shkruan se nuk e prishin nje te ri 100 euro. Njerezit harrojne qe cdo njeri mendon, por disa njerez jane me te zote ne fushen e te menduarit. Dhe tregohen arrogante pa pasur nevoje. Edhe 100 euro krijojne problem, sepse njerezit nuk po punojne me.

Une per vete nisem dhe shkoj neper Shqiperi per 100 euro, se nuk jane pak. Une perkthej nje liber dhe marr 100 euro. Nuk i them jo punes. Problemi eshte qe te rinjte nuk duan me te punojne.

Jo per 100 po as per 1000 sic me thone konkretisht. Duan te gjithe shtepi bari. Etj etj etj. Se nuk dua te jem une qe i jap drejtim ceshtjes shume te komplikuar te jetes sone”, shton Kristo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: