Rezultonte i zhdukur prej dy ditësh/ Gjendet i vrarë biznesmeni shqiptar në Itali

Biznesmeni Fatmir Ara, me banim në Mathi Torino , pronar i kompanisë që tregton materiale ndërtimi ‘Nuova Edile’është gjetur i vrarë brenda një furgoni. Viktima ishte 43 vjeç me origjinë nga Shkodra dhe u deklarua si i zhdukur dy ditë më parë. Sipas mediave italiane, biznesmeni është qëlluar për vdekje me armë. Disa vite më parë (2018) 43-vjeçari ishte arrestuar dhe i dënuar me tre vite burg. Në atë kohë, ndaj shqiptarit ishin bërë disa denoncime nga bashkëshortja e tij për dhunë, po ashtu dyshohej se mbante armë pa leje. Ndër të tjera bashkëshortja në atë kohë e kishte denoncuar edhe për përfshirje në punë të paligjshme.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.