Aksident në Pogradec-Qafë Thanë/ Shoferi i dehur ,përmbyset me motor, niset në Tiranë

Një 58-vjeçar nga Pogradeci është dërguar për mjekim të specializuar në Tiranë, pasi ka pësuar aksident me motorin që po drejtonte. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Pogradec-Qafë Thanë, në fshatin Memlisht. Ndërkohë uniformat blu bëjnë me dije se 58-cjeçari, banues në fshatin Memelisht ka qenë duke drejtuar motorin në gjendje të dehur.

Njoftimi i policisë:

Mesditën e sotme në aksin rrugor Pogradec-Qafë Thanë, në fshatin Memlisht, shtetasi Q. R., 58 vjeç, banues në fshatin Memlisht, Pogradec, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin ciklomotor tip “Piaggio”, pa targë, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit, për pasojë ka marrë dëmtime trupore dhe u transportua në Tiranë për mjekim më të specializuar.

Po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.