Tragjedi në fabrikën e peshkut në Prevezë/ Një shqiptar dhe një grek digjen për së gjalli…

Një ngjarje e rëndë tronditi Greqinë këtë diel. Një fabrikë peshku në Prevezë ka marrë flakë nga një shpërthim i fuqishëm. Gjithçka ka ndodhur në pak minuta dhe askush nuk mund t’i thotë me siguri shkaqet, por informacionet e para ‘flasin’ për një shpërthim në një gaz. Shpërthimi ka qenë aq i fuqishëm sa ka nxjerrë nga banesa edhe banorët e zonës që kanë dëgjuar gjithë çfarë ka ndodhur.

Një shqiptar dhe një grek kanë ,mbetur të vdekur në vend nga shpërthimi i fuqishëm. Shqiptari që humbi jetën është baba i tre fëmijëve. Mediat greke shkruajnë se 39-vjeçari, Gerasimos Fatouros kishte tre fëmijë të moshës, 10, 6 dhe 5 vjeç.

Sipas mediave greke trupi u 39-vjeçarit është gjetur i prerë në dysh.

Banorë të zonës së Mytikas, janë të shokuar nga ngjarja e rëndë. Forcat zjarrfikëse dhe Policia janë ende në vendngjarje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: