U kap me 1 ton drogë në Kapshticë/ Apeli lë në burg Bashkim Muratajn….

Gjyjkata e Apelit të Posaçëm ka dënuar me 10 vite e 8 muaj burg Bashkim Muratajn, me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike në kuadër të grupit te strukturuar kriminal. Kujtojmë se Murataj u arrestua në gusht të vitit të kaluar për trafikimin e rreth 1 ton kanabis, përmes pikës kufitare të Kapshticës në dhjetor të 2019. Para gjyaktës ai gjithashtu ka mohuar të jetë i përfshirë në trafikimin e narkotikëve. Më herët Murataj i bëri kërkesë Gjykatës për lirim nga burgu, por GJKKO nuk pranoi kërkesën e tij, duke e lënë në burg.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.