Konfiskimi i ndërtesave pa leje/ Shpërthen Açka: “Ju i lejuat, tani na bëni kozmetikë…

Deputetja demokrate Flutura Açka ka reaguar pas vendimit të qeverisë për konfiskimin e ndërtimeve pa leje. Demokratja shkruan se ky është një aksion i pastër gjobvënieie që qeveria ka marrë ndaj investitorëve për të mbushur arkën e buxhetit të shtetit me para. Ajo thotë se vetë qeveria i lejoi të ndërtohet pa leje, ndërsa sot paska marrë një aksion për t’i konfiskuar. Sipas Açkës, ky vendim është marrë edhe për të tërhequr vëmendjen ndaj rritjes së çmimit të energjisë që u mor një ditë më parë për të gjitha familjet që harxhojnë 800 kv/h.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: