Aksident i frikshëm në Korçë-Pogradec/ “Benzi” humb kontrrollin dhe del nga rruga ,plagosen 4 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në aksin Korçë-Pogradec. Për pasojë katër persona, mes tyre dy fëmijë, janë plagosur. Shoferi dyshohet se ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, e për pasojë kanë mbetur të plagosur 4 pasagjerët.

Njoftimi i Policisë:

“Rreth orës 10:45, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Petrushë, shtetasi F.H., 32 vjeç, duke drejtuar mjetin tip ‘Benz’, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë kanë marrë dëmtime të lehta 4 pasagjerë në mjet, konkretisht shtetaset B.T. dhe I.R., si dhe dy fëmijë të mitur, të cilët aktualisht ndodhen në spitalin e Pogradecit”, njoftoi policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: