“Çmendet” 32 vjeçari në Pogradec, rreh keq vëllain dhe gruan e tij…

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Pogradec bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R. Ç., 32 vjeç, banues në fshatin Velçan, Pogradec, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi ka ushtruar dhunë ndaj vëllait dhe bashkëshortes së tij. Ndaj të dy shtetasve të dëmtuar u plotësuan kërkesë paditë për lëshimin e menjëhershëm të urdhrit të mbrojtjes.

Po nga këta specialistë u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin P. M., 65 vjeç, banues në fshatin Guras, Pogradec, për veprën penale “Kanosja”, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka kanosur me fjalë shtetasin Ç. J., 71 vjeç, banues në Vërdovë.

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprime të mëtejshme.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.