Skënderbeu nuk njeh fitore ,përfundon pa gola edhe sfida me Dinamon në Korçë

Mbyllet në barazim pa gola 0-0, sfida mes Skëndërbeut dhe Dinamo, e vlefshme për javën e dytë. Korçarët kishin mbështetjen masive në këtë përballje nga tifozeria e tyre, por nuk arritën t’i dhuronin një 3 pikësh. Të dy ekipet kishin raste të shumta për të shënuar por nuk u treguan të saktë para porte. Të besuarit e Nevil Dede dhe Migen Memellit dhanë maksimumin në fushën e lojës për të arritur një fitore për ekipin e tyre. Skënderbeu nuk njeh akoma fitore në këto dy javë të para pasi dhe në javën e parë u nda në barazim 1-1 ndaj Tërbunit. Ndersa Blutë shkuan në kuotën e katër pikëve, duke ndarë kreun me 4 ekipe të tjera.

𝗞𝗙 𝗦𝗸𝗲𝗻𝗱𝗲𝗿𝗯𝗲𝘂 0️⃣0️⃣ Dinamo

👤 Line-Up: Ruçi, Zguro, Premçi, Beci, Frashëri, Rapo, Ali, Liço, Pusi, Lika, Abubacar.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.