Partizani bën “blof”/ Mposhtet në shtëpi nga Erzeni i Shijakut…

Fitore që hyn në histori. Erzeni i Shijakut vazhdon të jetë surprriza e Kategorisë Superiore këtë sezon pasi kaloi edhe kryesuesit e klasifikimit, Partizanin në “Elbasan Arena” duke tronditur skuadrën e Giovanni Colellas nga e cila është vetëm 1 pikë larg, plot 8 pas 4 javëve të para.

Goli i Nonatos në rastin e parë të vërtetë për shijakasit vendosi ndeshjen e fundit të kësaj jave që ridimensionon pozitat e të kuqve në klasifikim edhe pse përpara kësaj sfide, Partizani nuk kishte lënë asnjë pikë rrugës…

Partizani besoi se mund ta kthente në favor disavantazhin e shpejtë që dhe gjatë pjesës së dytë kërkoi në disa tentativa për të barazuar shifrat por nuk arriti të gjente minimalisht 1 pikë që mund të shpëtonte ndeshjen e të kuqve. 9 pikë në klasifikim mjaftojnë që të kuqtë të ruajnë pozitat në krye duke përfituar edhe nga hapat falsë të kundërshtarëve.

PARTIZANI-ERZENI 0-1
12′ Nonato

FORMACIONET ZYRTARE:

Partizani: Rexhepi, Hadroj, Bitri, Sota,Atanaskovski,Rrapaj,Telushi,Murataj,Da Silva,Cara,Skuka

Erzeni:Xhika,Iljazi,Krasniqi,Sadiki,Peposhi,Alan,Mehmeti,Kahrimanovic,Ademi, Nonato,Kadriu


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.