Skënderbeu hyn në “gines”/Pasi i dënohen dy trajnerët ,katër lojtarë dalin me të kuqe/ Oriku e mund në shtesë….

Për javën e tretë, Skenderbeu kerkonte fitoren e pare për të konfirmuar që është një pretendent serioz për Superiore, por edhe kete herë skuadra Korçare ka ceduar. Pas denimit nga Komisioni i Disiplinës ,te Memellit dhe Liçit sot eshte masakruar edhe ekipi. Katër lojtarë kanë perfunduar me te kuqe dhe si rrjedhoje “Bardhekuqtë” u ndëshkuan në shtesë, duke mare disfaten e pare edhe ne ligen e dyte. Juglindorët mbajnë momentalisht vendin e 11 në renditje me 2 pikë të grumbulluara, ndërsa Dinamo e Nevil Dedes udhëheq tabelën e klasifikimit me 7 pikë .

Në “Loni Papuçiu” / Oriku 1 – 0 Skënderbeu

Pereira 90+1′

Formacionet zyrtare:

ORIKU: Muho, Xheferson, Deliaj, Tahiraga, Shema, Sinaj, Dalanaj, Barbosa, Llambi, Moqi, Çukuma.

Trajner: Arlind Rustemi,


SKËNDERBEU: Ruçi, Zguro, Rapa, Frashëri, Prençi, Alii, Pecani, Liço, Lika, Sumalia, Pusi.

Trajner: Erion Llapanji.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: