Zyrtare/ UEFA përjashton Rusinë nga Euro 2024

Shorti për raundet kualifikuese të Euro 2024 do të hidhet më 9 tetor në Frankfurt. Por, ndërkohë, tashmë ka ardhur vendimi i parë. Federata Ruse e Futbollit, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi se UEFA ka vendosur të përjashtojë kombëtaren nga turneu, siç ka ndodhur tashmë me Ligën e Kombeve dhe Kupën e Botës. “Kombëtarja ruse nuk do të marrë pjesë në shortin e kualifikueseve për EURO 2024. Arsyeja është vendimi i marrë në shkurt nga UEFA për të përjashtuar të gjitha ekipet ruse nga garat që janë nën mbikëqyrjen e kësaj organizate, deri në një njoftim tjetër”- Shkruan Rusia.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.