”Kam fjetur me 700 burra/ Gruaja zbulon varësinë ndaj seksit :”Edhe kur blej ushqime, mendoj me vete, nëse ai do të ishte i interesuar?

Një grua, e cila ka fjetur me 700 burra, ka thënë se do të dilte me ta në çdo mundësi të mundshme. Në kulmin e varësisë së saj, ish-konkurrentja e “The Bachelor Australia”, Belinda Rygeir, tha se të shkonte me burra ishte “vazhdimisht në krye” të mendjes së saj edhe kur ajo ishte duke blerë ushqime në dyqan. Ajo tha për MailOnline: “Unë edhe kur blej ushqime, mendoj me vete: “Oh, pyes veten nëse ai do të ishte i interesuar?”.

Belinda tha gjithashtu se varësia e saj i tensiononte miqtë pasi kur dilte në mbrëmje, i braktiste vajzat në mënyrë që të mund të kërkonte burrë. Ajo tha: “Unë kurrë nuk kam qenë e vetëdijshme. Në momentin që dilja jashtë, thoja ‘u është një djalë i mirë’.

Belinda tha se më parë kishte turp t’u tregonte të tjerëve se me sa njerëz kishte fjetur. “Gjithmonë e kam fshehur numrin tim, sepse është mbi 700 dhe kam ndjerë se njerëzit do të më gjykojnë dhe nuk do ta gjej kurrë dashurinë. Unë ende e urrej këtë pyetje, sepse ndjej se është e mbushur me gjykime nga njerëzit e gabuar”.


Megjithatë, Belinda po hedh dritë mbi përvojën e saj për të ndihmuar të tjerët që vuajnë nga varësia ndaj seksit. “Kjo është arsyeja pse unë po flas, për të edukuar dhe frymëzuar njerëzit që të ndihen rehat me veten dhe të kaluarën e tyre dhe të mos gjykojnë veten në radhë të parë, por askënd, pasi nuk e dini kurrë jetën e tyre dhe nuk mundeni nëse nuk e keni jetuar atë. ”, shtoi ajo.

Belinda, e cila ka 10 muaj beqare e shëroi varësinë e saj duke ndjekur kurse për vetë-zhvillim, duke studiuar NLP (programim neuro-gjuhësor) dhe duke bërë frymëmarrje dhe meditim . Ajo po kërkon diçka të bazuar në një ‘lidhje të thellë’, në vend të asaj që ajo e përshkruan si ‘seks me ushqim të shpejtë’.

Më tej ajo shprehet: “ Do të bëj sërish seks por me dikë me të cilin kam lidhje”. Seksi ishte mënyra ime e vërtetimit , që më tregoi se isha e dëshirueshme, por kishte kundër efekt duke më bërë të ndihesha e padashur….


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.