Burg kush ndez kondicionerin mbi 19 gradë’/ Balluku: “Fajin e ka ‘Daily Mail’ …

Ministrja për infrastrukturën dhe Energjinë, Belinda Balluku ka folur nga foltorja e Kuvendit për lajmin që bëri bujë në Shqipëri, por që më pas rezultoi se ishte fake neës. Balluku tha se ne deklaratën e saj për shtetit Zviceran, që dënonte me burg këdo që do të mbante mbi 19 gradë kondicionerin, iu referua artikullit të Daily Mail, duke mos ditur se nuk ishte i vërtetë.
Për këtë ajo tha se Zvicra duhet të hedhe në gjyq atë media
. I referohem Daily Mail, do ta dërgoj në Whatsapp. Kemi artikujt e Daily Mail. I duhet shtetit zvicerian të hedhë në gjyq Daily Mail dhe mos ta lejojë më të mos thotë gjëra të tilla. Dje pame në ekrane se çfarë thotë ministrja e mjedisit për dushet, mund të jetë gënjeshtër, por e ka publikuar BBC dhe CNN. Ne i referohemi burimeve prestigjoze”, tha Balluku .


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.