“Greta Koçi nuk është më 16 vjeç”/ Zbuloni sa vite mbush sot këngëtarja shumë e dashur nga publikun…

Greta Koçi është rritur! Këngëtarja ndonëse në syrin e publikut ka mbetur 16 vjeç, ajo sot feston ditëlindjen e e saj të 31-të. Këngëtarja ka ndarë në Instagramin e saj një video ku krahas shkruan: “Është ditëlindja ime.” Ajo ka marrë shumë urime nga ndjekësit por më të bukurin ia ka bërë motra e saj, Eni Koçi. Këngëtarja shprehet e lumtur për prezencën në jetën e saj duke iu referuar si shoqja më e mirë.“Gëzuar ditëlindjen dashuri. Gëzuar për motrën dhe shoqen time më të mirë. Uroj të festosh edhe 100 ditëlindje të tjera plot gëzime dhe lumturi. Je njeriu më i veçantë në jetën time dhe dua të të shoh gjithmonë të lumtur e të buzëqeshur. Poor mos të harrojmë që do të jesh dhe tezja më e bukur në botë. Të dua”.


Avokatja myslimane: “Të lejohen me ligj martesat e një burri me shumë gra në Shqipëri…

Avokatja Migena Balla, njëherësh praktikante e besimit islam, thotë se poligamia duhet legjitimuar për shkak të ekzistencës së saj “de facto”. Balla thotë se askush nuk i tregon hapur lidhjet jashtëmartesore në shoqëri apo dhe martesat me më shumë se një grua. Avokatja vë në dukje ka mungesë sinqeriteti nga hoxha që bën një martesë të re, duke ditur që gruaja e parë e burrit nuk është në dijeni për kurorëzimin.


“I mbajnë fshehtas ato gratë e tjera. Madje edhe kur i kam mësuar u kam thënë, e para ka mungesë burrnie, mungesë sinqeriteti, që te hoxha i cili bën këtë martesë dhe e di shumë mire që gruaja e parë e atij burri nuk është në dijeni për atë martesë. Që këtu ai hoxhë shkel atë rregullin kryesor të martesës në Islam që është publiciteti dhe që gruaja e parë duhet të jap miratimin.

Kjo bëhet për të garantuar një lloj harmonie dhe marrëdhënie të mirë.

E imagjinoni dot se çfarë do të bënte një grua e cila zbulon se ky burrë paska fëmijë dhe marrëdhënie paralele! Ka sjellë probleme sociale të panumërta, qoftë për fëmijët e lindur që konsiderohen jashtë martese, qoftë për personat që mbajnë lidhje jashtëmartesore, qoftë të personave që nuk divorcohen ligjërisht, por vetëm në xhami. Poligaminë e para duhet ta legjitimojmë sepse ekziston de facto”, shprehet ajo.

“Frikacak, bëhu burrë”/ Moderatorja e njohur shpërthen ndaj futbollistit të Kombëtares shqiptare se e përndjek…

Modelja Erjola Doci ka akuzuar futbollostin Eros Grezda, se e ka ngacmuar. Sipas saj, ai i ka shkruar dhe më pas e ka fshirë mesazhin, gjë për të cilën ajo e quan “frikacak”.“E di si është puna, rezultoi frikacak! Unë isha zgjuar, po i shikoja dhe nuk ia hapa 3-4 orë mesazhin. Dhe i bëri “unsend””- tha ajo.“ Bëhu burrë”, iu drejtua më tej ajo futbollistit të Kombëtares. Ky i fundit për momentin është i lidhur me një modele spanjolle, ndërsa më pas ka qenë në një lidhje me Oriola Marashin.


Sali Berisha nuk humb kohë :”Gati për protesta në vjeshtë…

Kreu i PD nuk zhvilloi asnjë protestë në shtator ashtu siç kishte parashikuar teksa pakënaqësia e qytetarëve opozitare shprehej edhe në rrjetet sociale. Ai ka premtuar bashkëpunim me partinë e Lirisë dhe çdo parti tjetër që është e vendosur të angazhohet në lëvizjen në mbrojtje të interesit kombëtar të shqiptarëve.Ndaj dhe kjo vjeshtë duhet të jetë vjeshta e protestave ose “pranvera e demokracisë” .Njerëzit janë të gatshëm, presin vetëm mobilizim. Ata mobilizohen kur të besojnë se ne e kemi me seriozitetin më të madh këtë betejë. Kur të binden se ne do i shkojmë deri në fund misionit tonë”. Duhet të kalojmë në forma të shumëllojta qëndrese, revolte, kryengritje paqësore”,-shtoi ai. Nuk ka mision më motivues se sa ky. Unë kam besim të madh se nga kjo mbledhje ne do arrijmë të shpërndajmë në mbarë vendin në një situatë të elektrizuar nga pakënaqësia e madhe ndaj kësaj qeverie”, u shpreh Berisha.


Pati 300 të ftuar/ Këta ishin Vip-at e ftuar në dasmën e Shkëlzen Berishës dhe Arminës

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kurorëzuan dashurinë e tyre. Në një dasmë madhështore, janë 300 të ftuar. Jo vetëm politikanë, por edhe njerëz të njohur të medias, miq të çiftit. Dalina Buzi, Ermal Mamaqi, Amarda Toska, Juljan Deda, Valdrin Sahiti, Olta Gixhari, janë disa prej të ftuarve të cilët kanë ndarë foto dhe momente nga dasma në rrjetet e tyre sociale.