Korçari 22 vjeçar ,tregon hallin në emision: ”Se kam bërë sefte akoma…

Një 22 vjeçar nga Korça ka telefonuar sot në emisionin e mëngjesit “Aldo Morning Shoë”, për të folur për një temë që lidhej me familjen. ” Një fundjavë me familjen, gruan dhe fëmijët apo me prindërit, ishte tema, për të cilën i riu nuk dha një përgjigje të saktë. Klementi nuk u shpëtoi ngacmimeve të Aldos, i cili e pyeti nëse kishte kryer ndonjëherë marrëdhënie.

Kelmenti: Tek prindërit do shkoja me pushime.

Aldo: Po ti martuar, i fejuar, me fëmijë?

Kelmenti: Jo, jo.

Aldo: Po të ta mblidhte nusja, të thoshte o me prindërit o me mua, zgjidh?

Kelmenti: Me nusen.

Aldo: Kjo tregon karakter të fortë domethënë?

Kelmenti: Po, po, unë i dua të dy palët.

Aldo: Po ti kë do, s’ke nuse?

Kelmenti: Kur të martohem them unë.

Aldo: Do ndonjë mo?

Kelmenti: Jo.

Aldo: Hë mo hë e kam seriozisht, ta ka dhënë në tru për ndonjë?

Kelmenti: Po jo mo, unë kam gjetur, po se kam bërë kështu, kupton?

Aldo: Nuk e ke bërë sefte?

Kelmenti: E kam bërë planin, po nuk e kam marrë.

Aldo: Planin e kuptoj unë, por e ke bërë sefete apo nuk e ke bërë sefete?

Kelmenti: Jo, jo.

Aldo: Akoma? Çfarë moshe ke ti?

Kelmenti: 22.

Aldo: Dhe nuk e ke bërë sefte akoma?

Kelmenti: Jo, jo kam akoma kohë unë. Me moshë çdo gjë.

Aldo: Ke qenë ndonjëherë i lidhur?

Kelmenti: Jo, jo asnjëherë.

Aldo: Po kështu çfarë sheh syri bën dora, apo fare?

Kelmenti: Tani jo, po kam pasur raste por…

Aldo: Mos e lësho veten, shih e bëj se po të kalon koha.

Kelmenti: Po jo mo se kemi kohë ne, 22 vjet ehu.

Aldo: Kalon koha shoku se për më tepër rriten çmimet, kujdes.

Kelmenti: Po mirë o çmimet rriten, po do shtosh e rrogën pastaj?

Aldo: Çfarë pune bën ti?

Kelmenti: Unë jam punë me bagëti shoku. Kam patur lidhje shumë po nuk kam pranuar se jam i vogël prandaj.

Aldo: Shokët e tu e kanë zbrazur dyfekun, ndërsa ti ëhë.

Kelmenti: Po mirë mo është ndryshe, ata janë më të mëdhenj se mua.

Aldo: Pse shokët e tu janë lidhur në moshën 40-50?

Kelmenti: Në moshën 23,24,25 vjeç.

Aldo: Ke dhe një vit liri, këtë po thua?

Kelmenti: Po këtë po them.

Aldo: Bëj pak stërvitje se të plas dyfeku në dorë.

Kelmenti: Jo mo se kemi kohë, jemi të rinj akoma.

Aldo: Kam hallin e dyfekut, asnjë gjë tjetër.

Kelmenti: Sa të jesh i ri të të bëjë këmba e dora, se pastaj ajo është gjë tjetër.

Video :

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: