Hapen aplikimet per llotarine amerikane, ja cfare ndryshimesh ka kete vit

Prej datës 5 tetor janë hapur aplikimet për llotarinë amerikane, ku vit pas viti shqiptarët shprehin interes me numër rekord aplikimesh. Aplikimet do të qëndrojnë të hapura deri në datën 8 Nëntor, pra për rreth një muaj. Duhet theksuar se për aplikantët, ndryshe nga heret e mëparshme, nuk është e nevojshme të jenë të pajisur me pasaportë apo dokumenta te tjera identifikuese, pasi thjesht plotësohet formulari. Aplikimet për lotarinë do të përfundojnë në datën 8 nëntor 2022 në orën 12:00 të mesditës.

Njoftimi:

Programi DV-2024: Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2024 fillon të mërkurën, 5 tetor 2022, në orën 12:00 të mesditës, Koha Lindore Ditore (EDT) (GMT-4) dhe përfundon të martën, më 8 nëntor 2022. , në orën 12:00 të mesditës, me orën standarde lindore (EST) (GMT-5). Dorëzimi i më shumë se një hyrje për një person do të skualifikojë të gjitha hyrjet për atë person.

Udhëzimet e programit DV-2024

Versioni anglisht i Udhëzimeve të Programit DV-2024 në formatin PDF është i vetmi version zyrtar. Përkthime jozyrtare në gjuhë të tjera do t’i shtohen kësaj faqeje interneti kur ato bëhen të disponueshme thuhet ne faqen zyrtare te Lotarise amerikane.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.