Tërmet në tregun valutor Euro kap majat ,bie Dollari…

Dollari amerikan sot blihet më pak se Euro dhe shitet po njësoj sa monedha e Eurozonës. Rritje të lehtë si në shitje dhe në blerje ka regjistruar Paundi britanik. Kështu sot dollari amerikan blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.Euro blihet me 117.7 lekë dhe shitet 118.5 lekë. Paundi britanik sot blihet me 135.2 lekë dhe shitet me 136.5 lekë .

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: