Berisha e Meta firmosin marrëveshjen: “Bashkë në zgjedhjet lokale të 14 majit

Partia demokratike dhe Partia e Lirisë kanë firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit për zgjedhjet lokale të 14 majit 2023. Kanë qenë krerët respektivë të dy forcave politike, Sali Berisha i PD dhe Ilir meta i PL, të cilët kanë firmosur marrëveshjet e bashkëpunimit, ku dy forcat politike do të dalin me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale. Ndërsa Meta duke qeshur shtoi se dyshja Meta-Berisha kanë fituar me Ramën edhe kur kanë patur kandidat Bashën.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.