Rama këshillon biznesmenin korçar: “Rritu rrogën punonjësve, se do të ikin…

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me turin e tij në bashkitë kryesore të vendit, duke u ndalur dje dhe sot në Qarkun e Korçës. Rama vizitoi biznesin e një korçari që prodhon oxhaqe, ndërsa e këshilloi atë t’i rrisë rrogën punonjësve të tij, pasi rrezikon t’i largohen. Më tej, Rama tha se pronarët e bizneseve s’duhet të lejojnë që kapitali njerëzor të zhgënjehet dhe të lërë punën. “Këta që janë këtu janë kapital i madh, duhet rrit paga patjetër. Do të ikin. Ne duam të bëjmë sërish një rritje të pagës minimale, se e rritëm dy herë. Biznesi duhet të kuptojë që kapitali njerëzor s’duhet lënë që të zhgënjehet dhe është investimi më i mirë për të nesërmen”, tha Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.