“Anxhela Peristeri: “Jam supersticioze si babi ,po pashë mace të zezë, ndërroj rrugë ,më ka ndodhur që….

Kënëgtarja e njohur Korçare, Anxhela Peristeri, ka folur për këngën “e titulluar Kalimtar”, me të cilën do të marrë pjesë tek “Kënga Magjike”. Sipas saj kjo këngë është një histori e përjetuar, një mashkull në jetën e femrës që është kalimtar. E pyetur në “Aldo Morning shoë”nëse është supersticioze, Anxhela shprehet se po dhe pikërisht me macen e zezë nëse i del para.

 Pjesë nga biseda: 

Aldo: Je supersticioze?

Anxhela Peristeri: Po jam. Për shembull po pashë mace të zezë kthehem mbrapsht.

Aldo: Seriozisht e beson këtë?

Anxhela Peristeri:Po. Faktikisht ma ka fiksuar dhe babi dhe ai gjithmonë kthehet. Po më ka ndodhur që kur kam kaluar o ka ndodhur ndonjë sherr ose ka ndodhur ndonjë gjë që kështu tani kthehem mbrapsht.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.