Moderatorja korçare: “Makinën e ngisja nëpër rrugicat e Korçës pa patentë,babin e kam pasur aventurier…

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan një ndër të ftuarit e panelit ka qenë edhe moderatorja e njohur e sportit, Viola Spiro e cila ka treguar eksperiencat e saj me makinën. Ajo ka treguar se makinën e ka mësuar nga i ati kur ishte e vogël në Korçë dhe shpesh herë e ngiste nëpër rrugicat e Korçës makinën edhe pa patentë.

Gjithashtu ajo tregon se babai i saj i ka mësuar shumë në lidhje me makinën, jo vetëm si ta ngiste, por edhe nga ana teknike. Viola tregon se i është dashur të ndërrojë gomën e makinës e vetme në mes të natës.

Moderatorja ka treguar edhe një eksperiencë me familjen e saj jashtë vendit, ku kanë përfunduar në rajonin e policisë për shkak të shpejtësisë së tejkaluar.

“Në momentin që më ka mësuar babi makinën nuk më ka mësuar vetëm ta ngas makinën. Ai e kishte zakon, se më cilësonte si çuni i babit, e hapte kofanon dhe më mësonte si të hidhja vajin, si të bëja gomën. Isha e përgatitur dhe kam ndërruar gomën vetë në Librazhd në errësirë totale, isha vetëm me mamin dhe motrën. Kam nxjerrë gomën dhe e kam ndërruar vetë, isha e përgatitur për rrugë.

Babi ka qenë një aventurier i paparë e pëlqente shumë shpejtësinë. Kemi pasur një udhëtim në Europë, kemi ikur me avion që të blinte makinën babi që e kishte parë në një konçensionar në Belgjikë dhe nga Brukseli, pastaj kemi bërë Hollandë, Gjermani, përfunduam dhe në festën e birrës në Mynih.

Video:


Ilir Meta: Rama një tradhtar, e ndjek protestën nga charteri,do shkojë para drejtësisë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e ka cilësuar një tradhtar kryeministrin Edi Rama, i cili sipas tij, punon kundër interesave të vendit. Gjatë fjalës së tij në protestën e opozitës, Meta u shpreh se Rama po e ndjek atë nga një charter luksoz, duke e akuzuar për udhëtimet e shpeshta të tij. Meta nënvizoi se shumë shpejt, Rama do të shkojë para drejtësisë.

Meta deklaroi gjatë fjalës së tij se Rilindja erdhi në pushtet me premtimin për luftë kundër drogës dhe përmbyti Europën me bananet e drogës.

Ai tha se drejtësia e rilindjes burgos një të moshuar për një kotec pa leje dhe legalizon katet pa leje në mes të Tiranës.

“Rilindja ka vetëm një axhendë, vidh, shpopullo, shkombëtarizo. Bëri të kundërtën e premtimeve me të cilat erdhi në pushtet. Sot jemi ndër vendet e para ne Europë për korrupsion. Shqipëria e tyre nuk është Shqipëria por offshoret ku kanë fshehur lekët e shqiptafëve.

Premtoi 300 mijë vende pune por dëboi mbi 700 mijë shqiptarë. Sot Shqipëria ka numrin më të madh të të burgsoreve në vend dhe jashtë vendit. Premtoi luftë kundër varfërisë por sot mbi 67% jeton me të ardhura të ulëta. Rilindja ka dy alternativa nënshtrimin ose dëbimin. Policia e rilindjes burgos ata që nuk paguajnë energjinë por nuk vepron ndaj drejtorëve që vjedhin energjinë. Rilindja arreston nënën për një kotec pa leje dhe garanton amnisti për katet pa leje në mes të Tiranës.


Berisha mesazh ndërkombëtarëve: “Mos e mbështesni regjimin e Edi Ramës, nuk ka stabilitet…

Gjatë fjalës së tij në protestën e opozitës, kryetari i Partisë Demorkratike, Sali Berisha u ka dërguar një mesazh edhe partnerëve ndërkombëtarë, duke u kërkuar të mos mbështesin regjimin e Edi Ramës. Berisha tha se Shqipëria nuk mund të ketë stabilitet nëse nuk garantohet vota e lirë.

Çdo mbështetje për të është ndëshkim për shqiptarët.

Duhet t’ju deklaroj se Shqipëria nuk do të ketë kurrë stabilitet, pa votën e lirë të qytetarëve shqiptarë.

Stabiliteti dhe vota, stabiliteti dhe shpresa, stabiliteti dhe besimi, stabiliteti dhe e ardhmja do të jenë të pandara”, deklaroi Berisha.

Kreu i PD e konsideroi kryeministrin Rama “një arimik” dhe e fajësoi atë për largimin masiv të shqiptarëve nga vendi. Ai e quajti Shqipërinë, vendin më të korruptuar në Europës dhe botës.


Ilir Meta: “Rilindja premtoi 300 mijë vende pune, por dëboi mbi 700 mijë shqiptarë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi gjatë fjalës së tij në protestë para kryemininistrisë se Rilindja erdhi në pushtet me premtimin për luftë kundër drogës dhe përmbyti Europën me bananet e drogës. Ai tha se drejtësia e rilindjes burgos një të moshuar për një kotec pa leje dhe legalizon katet pa leje në mes të Tiranës.

“Rilindja ka vetëm një axhendë, vidh, shpopullo, shkombëtarizo. Bëri të kundërtën e premtimeve me të cilat erdhi në pushtet. Sot jemi ndër vendet e para ne Europë për korrupsion. Shqipëria e tyre nuk është Shqipëria por offshoret ku kanë fshehur lekët e shqiptafëve.

Premtoi 300 mijë vende pune por dëboi mbi 700 mijë shqiptarë. Sot Shqipëria ka numrin më të madh të të burgsoreve në vend dhe jashtë vendit. Premtoi luftë kundër varfërisë por sot mbi 67% jeton me të ardhura të ulëta. Rilindja ka dy alternativa nënshtrimin ose dëbimin. Policia e rilindjes burgos ata që nuk paguajnë energjinë por nuk vepron ndaj drejtorëve që vjedhin energjinë. Rilindja arreston nënën për një kotec pa leje dhe garanton amnisti për katet pa leje në mes të Tiranës.

Legalizimin fals e bëri vetëm për të fortit ndërsa për të dobëtit zgjodhi ruspat për t’u shembur shtëpitë dhe nuk u kurseu as gazin. Premtoi luftë kundër drogës pot sot banane e drogës po përmbysin Europë. Futi Shqipërinë në listën e zezë të pastrimit të parave. U zhyt në babëzinë e aferës së inceneratorëve”, deklaroi Meta.


Berisha: “Jemi si cunami”,sot brohorasim vdekje monizmit të Edi Ramës….

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka mbajtur fjalën para mijëra protestusve duke elektrizuar turmën. Berisha falenderoj qytetarët për pjesëmarrjen dhe tha se Shqipëria nuk do të ketë stabilitet nëse vota nuk do tqë jetë e lirë dhe të vidhet. Berisha i dha mesazh të qartë kryeministrit Rama duke thënë se vendi tij është në burg, ndërsa u bëri thirrje partnerëve ndërkombëtar që mos e mbështesin këtë qeveri që vjedh votën.

Pas Enver Hoxhës, Edi Rama është armiku më i egër i lirive tona. Ai që të merr shpresën të ka marrë dritën hyjnore drejt të ardhmes. Ai që të marr shpresën të ka marrë besimin. Ai që të merr voton të ka marrë dinjitetin. Njeriu që nuk voton i lirë është njeri që vendi nuk i duket më vendi i tij. Ai mendon se toka e të parëve nuk do jetë më djepi i fëmijëve të tij.

U ftoj të brohasim njësoj si 30 viteve nmë pare, kur brohorisim “vdekje, vdekje komunizmit” sot të brohorasim “vdekje, vdekje monizmit”, Monizimin tënd Edi Rama do ta arkivojmë në shtëpinë e turpit të historisë. Do ta arkivojmë së bashku me ty. Por ti së bashkë e ke vendin në burg, në regjim special. Shqiptarët ikin nga varfëria, kjo është vetëm apareca. Shqiptarët janë më të varfër, por ata janë më të vjedhur. Asnjë komb asnjë gjuetar, nuk ka si në Shqipri njerëz të vjedhur deri në palcë.


Edi Rama e kemi konstatuar të gjithë se është kthyer në një ordiner që përdor gjuhën më të ulët. Sesi në parlament ai flet dhe bënë të skuqen me fjalorin e tij çdo fëmijë, vajzë, grua dhe prind.

Unë do i them para jush se mund të përgjigjemi në të gjithë mënyrat që ti e meriton, por po të komunikoj sonte këtu vendimin e marrë atje do vi gjykatësi sovranë. Priti aty se i kanë dy fjalë me ty. Më mirë prit këta se ne mund të përgjigjemi si duash ti. Dy fjalë një mesazh për partnerët e shqipërisë opozita shqiptare, ka trashëgiminë më të shkëlqyer me ju dhe BE, NATO, SHBA. Që i kanë bazuar në votën e lirë dhe të drejtat e qytetarëve. Sot ju bëj thirrje mos mbështesni regjimin e Edi Ramës. Sepse Rama është armiku i votës së lirë.