Ç’po ndodh në Selanik/ Policët sulmohen me koktej molotovi (Video)

Ditën e sotme një koktej molotovi u hodh në drejtim të një motori të shërbimit të policisë nga persona me kapuç. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:30. Sipas informacioneve të protothema.gr , grupi i personave të maskuar janë ngjitur nga rruga vertikale e spitalit AHEPA dhe kanë hedhur bomba molotov në drejtim të motoçikletës së shërbimit të EL.AS. Motoçikleta, e cila ka qenë e parkuar jashtë shkollës stomatologjike të AUTH-së, në rrugën Agios Dimitriou, është shkatërruar plotësisht. Për shuarjen e zjarrit është mobilizuar një automjet i Shërbimit Zjarrfikës. Nga ngjarja nuk ka pasur të lënduar. Nga informacionet paraprake nuk dihet nëse është ndaluar ndonjë person i dyshuar.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.