‘Ronaldo i Arabisë’ mbërrin familjarisht në Riad, qyteti “vishet” me fotot e tij(Video)

Pas një jave pritjeje mediatike dhe kurioziteti, Kristiano Ronaldo, ka zbarkuar sonte në aeroportin ndërkombëtar “King Khaled” në Riad nga Madridi. Klubi Al-Nassr do të mbajë një ceremoni dy-orëshe të mirëseardhjes për Ronaldon të martën, më 3 dhjetor në Marsool Park në orën 19:00, ku ai do të nënshkruajë një kontratë dhe do t’u drejtohet fansave dhe mediave një konferencë për shtyp.

I gjithë qyteti i Riad është mbushur me reklama ku shfaqet Ronaldo me fanellën e Al Nassr. Stadiumi do të jetë i mbushur me 30 mijë tifozë, teksa klubi saudit ka shkuar ne 7 milionë ndjekës nga 800 mije që ishte para se te njoftonte blerjen e Ronaldos. Ronaldo do të fitojë rreth 200 milionë euro në sezon bashkë me sponsorizime dhe në total mund të shkojë në 1 miliardë euro duke qenë edhe ambasador për organizmin e Botërorit në Arabinë Saudite.


CR7 ka zbarkuar në aeroport i shoqëruar nga e gjithë familja, Xheorxhina dhe fëmijët.

Manifestime e dashurisë kunddrejt portugezit mbërritën, në fakt, edhe gjatë ndeshjes së fundit të vitit të Saudi Pro League. Nga tribunat e stadiumit disa herë u dëgjuan koret për kampionin: “Ronaldo” dhe “Siuuu”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.