Çudira nga Pogradeci/ I digjet makina në rrugë e çojnë për skrap, nuk bën dot çregjistrimin…

Në rrugën që shkon nga Qafë-Thana drejt Pogradecit, në datën 3 shtator një automjet është përfshirë në flakë. Viktor Karara tregon se djali ishte me makinë dhe makina mori flakë në rrugë. E mori policia, por për ta çregjistruar, i duhej një dokument nga pika e skrapit dhe Viktori nuk po e merr dot, pasi nuk i thonë se ku është çuar makina. Ai ka ardhur nga Fieri në Pogradec mbi 5 herë dhe nuk po merr zgjidhje.

Brikena Dashi, juriste pranë DRSHTR Tiranë ka treguar për emisionin “Stop”, sesi mund të bëhet çregjistrimi i përkohshëm dhe i përhershëm. Në rastin kur makina është djegur, duhet që të paraqitet përveç vërtetimit nga prokuroria, edhe një dokument shkatërrimi, që merret nga pika e skrapit e licencuar. Zotëria u drejtua në Drejtorinë Vendore të Policisë Pogradec dhe disa herë mori versione të ndryshme. Version i parë ishte ta kërkonte në Prokurori.

Stop: I digjet makina në rrugë e çojnë për skrap, nuk bën dot çregjistrimin

Punonjësja: Po!

Denoncuesi: Edhe me duhet një dokument!

Denoncuesi: Tek pika e skrapit.

Punonjësja: Ishte në dijeni ai, por vetëm në Prokurori, se në këto të tjerat bëhet me lekë, nuk i leverdis zotërisë.

Denoncuesi: Si bëhet me lekë?

Punonjësi: E lëshojnë me lekë vërtetimin, se janë privatë.

Në versionin e dytë i është thënë se makina është dorëzuar në një pikë grumbullimi në Memlisht dhe se për të marrë dokumentin duhet të bëhet një pagesë.

Denoncuesi: Më kërkojnë letër nga skrapi, kur ka ndodhur aksidenti.

Punonjësja: Unë s’kam, çfarë të të them, se e kanë çuar në pikën e skrapit policët e qarkullimit. Është në Memlisht.

Pas ndërhyrjes së gazetares së “Stop”, zotëria e mori letrën nga pika e skrapit, për ta çregjistruar mjetin.

Gazetarja: Zoti Viktor më trego pak çfarë ndodhi pas ditës që ne ishin në Pogradec?

Denoncuesi: Pas ditës, mua më erdhi letra, ma dërgoi ai i skrapit. Nuk pagova asgjë. Ju falendoroj juve që më nderuat, ma zgjidhët këtë problem! Faleminderit shumë!

Gazetarja: Mjetin e çrregjistrove apo jo?

Denoncuesi: Po, po! Faleminderit shumë!/tvklan.al

Video:

I fikën dritat dhe …”/Flet fqinja e 67-vjeçares që u grabit në Pirg të Korçës: “E gjetëm me fytyrë të nxirë…

Komshia e Luljeta Hoxhës, Erjona Bakollari ka treguar momentet e para pas grabitjes dhe atë se çfarë i tha e moshuara menjëherë pas ngjarjes. Sipas saj, para se të futeshin në banesë autorët kishin fikur dritat dhe më pas i hynë në dhomë duke i mbyllur gojën. Ajo tregon se Luljeta aktualisht ndodhet në spital, pasi nga dhuna e ushtruar ka edhe plagë.

“Kur na lajmëroi ne ishte e nxirë nga fytyra me zor merrte frymë. Na trokiti në kuzhinë, ne dolëm se thamë çfarë ka ndodhur dhe kur dalim jashtë ishte në gjendje shumë të rëndë na tha lajmëroni policinë dhe ambulancën se nga goditja që kishte marrë ishte në gjendje shumë të rëndë.

Pastaj erdhi policia, e dërguam në spital. Kur na ka lajmëruar ne ka qenë ora rreth 2 e 30 e natës. Më erdhën tha, ishin hedhur nga avllia a diçka e tillë, ulën dritat, unë e dija se ikën dritat vetëm kur shkatërrohet dera jashtë e ballkonit dhe hyjnë brenda me dritë në dorë dhe mu hodh direkt, tha më zuri gojën.

Nuk na tha ndonjë gjë vetëm tha na kanë marrë lekë diçka e tillë. Ajo jeton vetë, kur sëmuret ka një mbesë që kujdeset për të është në Pogradec, ne na lajmëron, për ndonjë gjë të vogël, për të marrë pensionin ose ilaçet. Bashkëshorti i ka vdekur ka 2 vite. Ishte shumë e rënduar, tani ndodhet në spital dhe është një çik më ndryshe por prape ka dhimbje. Ka shembje nga brenda”, tha Erjona Bakollari.

E rëndë në Korçë/ Grabitet 67-vjeçarja, hajduti i lidh duart e këmbët dhe i merr 10 mijë €

67-vjeçarja Luljeta Hoxha ka rënë pre e grabitësve 8 ditë më parë në fshatin Pirg të Maliqit, Korçë. E moshuara ka deklaruar për mediat se një djalë i ri i maskuar pasi e ka lidhur me litar i ka marrë 1o mijë euro .E moshuara thotë se hajduti ishte i veshur me kapuç, maskë dhe me vete kishte edhe një thikë. Ajo thotë se e riu e kërcënonte me thikë që të nxirrte paratë, por në një moment që ajo humbi ndjenjat, hajduti i ka marrë paratë që kishte fshehur dhe ruajtuar nga shitja e tokave viteve më parë.

67-vjeçarja ka frikë për jetën e saj pasi nuk ka fëmijë dhe burri i ka vdekur. Ajo shpreson të marrë urdhër mbrojtje pasi ka frikë të kthehet në shtëpi.

Në 21:40 unë shkova në banjë dhe rashë të flija. Sa rashë në këtë pozicion (tregon kur shtrihet) pa më zënë gjumi erdhi një djalë i gjatë i veshur, i maskuar, me kapuç e maskë, vetëm një pashë. Ai telefonin në dorë, unë telefonin më dorë, ma mori telefonin dhe ma hodhi. Lekët tha se të vrava dhe nxori një thikë. I thashë nuk kam lek. Lekët e pensionit dhe kartat e bankës, kam ca lekë në bankë.
Lekët tha se të vrava dhe e vuri edhe njëherë kapuçin të mos i shihja hundën.

Më hipi sipër dhe më lidhi duart me litar. Ja ku i kam shenjat akoma, po bëj 8 ditë. Më mori 10 mijë euro. Bam këtu, bam këtu (tregon vendet ku e ka goditur), më lidhi duart, më lidhi edhe këmbët, lekët se të vrava, nuk kam lekë mor bir, prapë unë u mundova të rezistoja pastaj më mori zvarrë si ata hajvanët e ngordhur dhe më shpuri nga dhoma tjetër, i themi dhomë pritje.
Lekët, nuk kam, lekët, nuk kam, pastaj po shkumëzoja, m’u pre takati, humba ndjenjat fare”, rrëfeu gruaja.

Rama përplas dorën mbi tavolinë: “2023 do ta bëjmë tërmet (Video)

Ka përfunduar mbledhja dy ditore e qeverisë, e cila ka zgjatur mbi 16 orë. Lajmi është konfirmuar në rrjetet sociale nga vetë kryeministri Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se në fokus ishin arritjet e deritanishme dhe plani për vitin e ri. Sipas tij për 2023-n në fokus të qeverisë do të jenë qytetarët shqiptarë. Ai tha se këtë vit do ta bëjmë tërmet, duke iu referuar këtu me siguri edhe betejës elektorale të majit.

Maratona e diskutimit të fillimvitit në qeveri sapo mbaroi pas 16 orë e 25 minutash, ku kaluam në skaner çdo sektor për vitin që sapo iku dhe debatuam e miratuam objektivat konkretë të këtij Viti të Ri, i cili do të jetë një vit më pranë njerëzve, duke u nisur gjithnjë nga ata më në nevojë”, shkruan Rama në Facebook.

Çfarë po ndodh? Euro e nis vitin 2023 me revansh të madh ndaj Lekut

Euro po shënon një rritje të fortë në kursin e këmbimit me Lekun gjatë ditëve të para të vitit 2023. Sipas kursit zyrtar të bankës së Shqipërisë, Euro u këmbye të enjten me 116.09 lekë, në rritje me 1.55 pikë krahasuar me të mrkurën dhe me 1.86 pikë krahasuar me fundin e vitit 2022. Sipas burimeve nga tregu, besohet se në fund të dhjetorit ka pasur një ndërhyrje të Bankës së Shqipërisë, që ndali zhvlerësimin e shpejtë të kursit të Euros kundrejt Lekut.

Më datë 28 dhjetor Euro ra në vlerën e 112.83 lekëve, niveli më i ulët i të gjitha kohërave në kursin e këmbimit me Lekun. Pas këtij momenti, besohet se Banka e Shqipërisë ka ndërhyrë në treg për të blerë Euro, veprim që e ka ndalur nënçmimin e mëtejshëm të monedhës europiane.

Gjithashtu, në ditët e fundit të muajit dhjetor, sipas agjentëve, ka pasur edhe një rritje të kërkesës për Euro. Kjo kërkesë mund të jetë nxitur nga lëvizjet jashtë vendit të shqiptarëve për festa, por edhe nga sjellja oportuniste e aktorëve që kanë nevojë për Euro dhe që kanë shfrytëzuar kursin shumë të ulët për të blerë. Këtu mund të përfshihen bizneset, por edhe shumë familje që kanë kredi apo shpenzime të tjera të planifikuara në Euro.

Gjithashtu, pasiguria e lartë bën që agjentët e këmbimit valutor të rrisin ndjeshëm marzhet e tyre të këmbimit.

Agjentët mendojnë se, në mungesë të faktorëve të tjerë nga ana e kërkesës apo ofertës, efektet e zhvillimeve të fundit të vitit 2022 priten të përthithen gradualisht gjatë ditëve në vazhdim dhe kursi i këmbimit Euro-Lek të stabilizohet.

Vitin e kaluar, kursi i këmbimit Euro-Lek shënoi nivelet më të ulëta historike, duke arritur kulmin në fund të muajit dhjetor. Sipas ekspertëve, rënia e Euros ka ardhur për shkak të një oferte të lartë të shkaktuar nga burime formale, si turizmi, remitancat apo investimet e huaja, por gjithashtu edhe nga prurjet e larta informale nga jashtë. Mbiçmimi i Lekut në kursin e këmbimit me Euron e ndihmoi ekonominë shqiptare të përthithte pjesërisht rritjen e fortë të çmimeve të importit, duke ndikuar (veç faktorëve të tjerë) në nivele më të ulëta të inflacionit krahasuar me Eurozonën dhe ekonomitë fqinje./Monitor

Nëna e hodhi në lumë/ Mesazhi prekës i babait të foshnjës :”Sot do festonte 1 vjetorin…

Një ngjarje e tmerrshme ka tronditur Greqinë këto ditë. Një nënë 29 vjeçe, hodhi foshnjën e saj 11 muajshe në lumë. I dërrmuar mëngjesin e sotëm, babai i fëmijës që u mbyt në digën e Aliakmonasit nga vetë nëna e saj, ka vizituar varrin e bebes. Fëmija do të ishte një vjeç sot dhe nuk kishte kohë të thoshte lamtumirë, raporton Protothema.gr’.

“Për ditën e varrimit të tij jam informuar nga një miku im, jo nga të afërmit. I lashë një shënim që thotë: “Vajzës time të dashur, do të të dua përgjithmonë”, së bashku me disa lule dhe një kukull”, tha babai i vogëlushes për Alpha dhe Tlive.

Gjithashtu, në lidhje me takimin e tij me 29-vjeçaren, babai i foshnjës ka deklaruar se “vepra u bë, u takuam dhe befas më tha se ishte në muajin e tetë shtatzënë dhe se fëmija ishte i imi. Nuk kishim kontakte të ngushta. Ajo solli në jetë një vajzë të shëndetshme dhe pas një muaji mora vendimin të them që nuk dua ta lë në mëshirën e Zotit dhe bëra një test ADN-je. Me këtë test u vërtetua se unë jam babai. Kështu kam nisur procedurat për të marrë përgjegjësitë”.

“Bëra gjithçka për fëmijën, doja ta njihja dhe sot 01.05.2023 fëmija im është këtu. Sot do të ishte ditëlindja e saj. Unë e kisha gati dhomën e saj, për Zotin. Në përgjithësi, në total mbi 20-25 ditë nuk e kishte kaluar natën në shtëpinë time”, shtoi babai i foshnjës 11 muajshe.

”Do marr valixhet, do iki”, Olta në ”BB Vip”: Nuk dua të rri, jam e martuar(Video)

Ky edicion i ”Big Brother Vip Albania 2”, nisi me shumë polemika. Aktorja Olta i ka thënë Amosi se nëse situata e saj me Gentin nuk merr një zgjidhje pa u agravuar më tej, zgjidhja do mbetet largimi i një prej të dyve. Ajo tha se ishte gati të ikte nëse batutat ironike nga Genti vazhdonin.

Olta: Nuk dua të rri në këtë shtëpi dhe të dëgjoj kështu batutash! Nuk dua, do iki, do marr valixhet!

Amos: Ça po thua?

Olta: Nuk mund të rri të dëgjoj kështu batutash, ose duhet të iki ai!

Denoncimi te Berisha: “Te moshuares në Korçë i vjedhin 10000 € ,dhe e bejne per spital”….Policia hesht

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili thotë se më datë 29 dhjetor në Maliq një e moshuar është rrahur barbarisht dhe i janë grabitur 10.000 euro. Personi në fjalë, akuzon Policinë se nuk ka bërë asnjë reagim. “Te moshuares I vjedhin 10000 € dhe e bejne per spital. Per policine nuk ka ndodhur gje! Bashkepunim me krimin”, shkruan Berisha, teksa më poshtë ndan dhe mesazhin e qytetarit dixhital.

“Fillimisht me lejoni t’ju uroj Ju dhe familjes Suaj nje vit te ri plot shendet dhe miresi. Po ju informoj per nje grabitje qe ka ndodhur ne fshatin Pirg pjese e bashkise Maliq ku persona te maskuar i kane hyre ne banese dhe kane dhunuar, rrahur barbarisht dhe e lidhur kur e kane gjetur, shtetasen Luljeta Hoxha pensioniste e cila jeton e vetme, ne dt 29 dhjetor rreth ores dy pas mesnate ku ajo pretendon se i kish grabitur nje sasi prej 10 000 euro.

Shtetasja ne fjale ndodhet e shtruar ne spitalin e Korces. Nga organet e rendit e kane lene ne heshtje dhe nuk kane bere asnje prononcim deri me sot.”

Sot rrojmë në një kohë kur hajdutët zgjidhen në krye të vendit, gënjeshtarët janë kthyer në profetë dhe…

Nga Sualdo Dino:                                                            Prindër, na gënjyet! Kur ishim të vegjël na rritët me besimin se arsimi sjell progres, por sot shohim se në shoqërinë ku jetojmë sa më pak shkollë të kesh aq më i suksesshëm je. Na rritët me bindjen se kultura sjell status social, por sot shohim që vetëm analfabetët promovohen si modele suksesi në biznes, politikë, art, media madje edhe në akademi. Na edukuat me respektin për punën, duke na krijuar bindjen se kush nuk punon përfundon i varfër, por në fakt, sot shohim se ata që punojnë nuk kanë kohë për tu bërë të pasur.

Në fakt janë pasuruar ata që punojnë më pak, të cilët u ngrysën si fatorino, shoferë apo truproja, dhe u gdhinë pronarë të pasurisë së shqiptarëve. Kur ishim të vegjël na thatë se “për tu bërë artist duhet shumë talent”. Por po shohim se si çdo fushë e artit është marrë peng nga banaliteti i njerëzve mediokër, pa talent dhe pa kulturë. E ndërkohë licetë dhe akademitë e arteve vazhdojnë t’i trajnojnë të talentuarit për tu bërë kamarierë apo punonjës në call-center. Ndërsa festivalet e kengës i ngjajnë gjithmonë e më shumë paradave në rrugicat me drita të kuqe.

Na rritët me bindjen se respekti i shoqërisë është vetëm për njerëzit e ndershëm, të cilët nuk vrasin, nuk vjedhin dhe nuk gënjejnë.
Por sot rrojmë në një kohë kur kriminelët respektohen, hajdutët zgjidhen në krye të vendit dhe gënjeshtarët janë kthyer në profetë.
Na thanë se ‘gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra’, por në këtë vend ato kanë ecur për tri dekada, dhe vazhdojnë…

Na thatë “duaje vendin tënd, se këtu kanë jetuar gjyshërit e tu, dhe do të rrojnë edhe fëmijët e tu”. Por si do jetojnë brezat e ardhshëm në një vend ku këta kanë kontaminuar ujin, tokën dhe ajrin; kanë prerë pyjet, kanë vjedhur shtratin e lumenjeve; kanë zaptuar bregun e detit dhe kanë gërryer malet?

Na mësuat disa vlera, të cilat sot janë të përmbysura, dhe kjo prodhon zhgënjim pikërisht tek të rinjtë e atij brezi që ka jetuar sipas rregullave. Është e trishtë, por e vertetë që sot shqiptari i zakonshëm jeton një jetë të mundimshme, i lënë në një ishull varfërie, por i rrethuar nga një det me pasuri natyrore.

Sot shqiptari i ndershëm jeton pa krenari, i lënë në fund të sallës, në një skenë të dominuar nga gjithëfaresoj horrash pa din e pa iman.
Sot shqiptari i edukuar, që ka investuar një jetë në shkollim, është vënë përfund nga mediokriteti i shefave të partisë, të cilët kanë mend aq sa për të numëruar lekët.

Sot shqiptari i talentuar i ka harruar ëndrrat dhe pasionet, teksa skenën e sheh nga larg, të dominuar nga mediokriteti dhe arroganca e banalitetit.

Sot shqiptari punëtor dhe sipërmarrës është kthyer në skllav i një kaste të pangopur, që ka marrë peng çdo sferë të jetës, në politikë, media, akademi apo biznes.

Sot shqiptari atdhetar po rrezikon jetën jo për të shpëtuar vendin e tij, por për tu larguar diku larg, ku ta trajtojnë si njeri dhe të ndihet pjesë përbërëse e shoqërisë…

Prandaj në fund të këtij viti që po lëmë pas, është momenti më i mirë për të parë se ku po na shpie kjo rrugë që kemi shkelur për 32 vite. Ne duhet të vazhdojmë t’i rrisim fëmijët me vlerat morale, respektin për punën dhe dashurinë për vendin e tyre. Ashtu siç bënë edhe prindërit tanë në fillim të viteve 1990.

Por ne sot kemi detyrimin që të punojmë për një Shqipëri ku këto vlera nuk janë vetëm fjalë të bukura, por shtyllat mbi të cilat ngrihet shoqëria ku jetojmë. Le të jetë 2023 një vit në drejtim të një rruge të re, për të gjithë ne që kemi vendosur të rrojmë dhe të vdesim me dinjitet në këtë vend. Gëzuar!

Gati të shpërthejë lufta/ Roja bregdetare greke hap zjarr ndaj mjetit lundrues të Turqisë

Një varkë patrulluese e rojës bregdetare greke ka hapur zjarr ndaj një mjeti lundrues turk gjatë orëve të mëngjesit të sotëm. Anija greke po kryente shërbimin e caktuar për të identifikuar tre anije peshkimi turke që ndodheshin brenda ujërave territoriale greke në zonën detare në juglindje të ishullit ‘Farmakonisi’.

Sipas mediave greke, mjeti lundrues turk, ka kryer manovra të rrezikshme me qëllim për t’u përplasur me mjetin lundures të rojes bregdetare greke. Gjatë këtyre manovrave, mësohet se është rrezikuar goditja e skajit të anijes greke.

Në këtë situatë, ekuipazhi i anijes greke ka qëlluar për të paralajmëruar ekuipazhin e anijes turke që më pas është larguar nga vend ii ngjarjes duke u nisur nga lindja drejt bregdetit turk.

Rama: “Viti 2022 pati numrin më të ulët të vrasjeve në tre dekada…

Në vitin 2022 numri i vrasjeve në Shqipëri ka qenë më i ulëti në tri dekadat e fundit, sipas kryeministrit Edi Rama.Në një psotim në Facebook, Rama ka ndarë foton e një grafiku që tregon shifrat.

Fakt kuptimplotë që na jep një shembull flagrant të hendekut mes jehonës shurdhuese mediatike dhe realitetit të rënies së vijueshme të krimit. 2022 numri më i ulët i vrasjeve në tre dekadat e fundit KUJTESË: Kur ne e nisëm përpjekjen kundër krimit vrasjet ishin 112 në harkun e një viti dhe si rregull mesatarja ishte 100 në vit Normale, dihet që më e keqja harrohet shpejt, e mira s’ka fund kurrë dhe nga ana tjetër, padiskutim, ka ende shumë për të bërë”,shkruan Rama.

E bujshme/ WhatsApp vjen me risi: “Do të lejojë të komunikoni edhe nëse nuk keni internet

WhatsApp së fundmi ka lançuar një përditësim i cili do u lejojë njerëzve që të bisedojnë edhe nëse nuk kanë internet. Mjeti i ri i lejon njerëzit të qëndrojnë në linjë duke përdorur serverë proxy, të cilët do t’i lejojnë ata të shmangin llojet e mbylljeve ose blloqeve të internetit që janë krijuar. WhatsApp tha se e lançoi këtë funksion në përgjigje të një stuhie mbylljesh globale, përfshirë Iranin.

Në një deklaratë WhatsApp u shpreh se bllokim i internetit u mohon njerëzve të drejtat dhe u ndalon atyre që të marrin informacione dhe ndihmë në kohë urgjente. Kompania tha se “dëshira e saj për vitin 2023 është që këto mbyllje të internetit të mos ndodhin kurrë”. Teksa më tej shtuan, se nëse ky bllokim i internetit vazhdon atëhere WhatsApp do t’i lejojë përdoruesit të fusin emrin e një serveri proxy dhe ta përdorin atë për t’u lidhur me internetin.

Proxy serverët punojnë si porta alternative midis një përdoruesi dhe internetit kur metodat tradicionale të lidhjes dhe serverët janë mbyllur ose ndërprerë – duke siguruar lidhjen e nevojshme midis një përdoruesi dhe uebsajtit ose shërbimit që ata dëshirojnë të përdorin.

Lëvizte me fenelinë në makinë si ajo e policisë/ Procedohet 21-vjeçari në Pogradec…

U referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin H. F., 21 vjeç, banues në fshatin Plug, Lushnjë, për veprën penale “Mbajtja pa të drejtë e uniformës”, pasi në lagjen nr. 2, Pogradec, shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Volkswagen”, që drejtonte ky shtetas, gjetën një fenelinë si ajo e Policisë,

e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

E pazakontë në Vërdovë të Pogradecit /14- vjeçari vjedh xhaminë ,procedohet penalisht…

Një i mitur është proceduar penalisht nga policia e Pogradecit, pasi ka vjedhur një objekt kulti. Në një njoftim, policia bën me dije se 14 vjeçari në datën 2 janar ka vjedhur një sasi lekësh në xhaminë e fshatit Vërdovë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për një shtetas 14 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec, për veprën penale “Vjedhja”, pasi nga veprimet hetimore dyshohet se më datë 02.01.2023, ka vjedhur një shumë lekësh, në një objekt kulti (xhami), në fshatin Vërdovë.

Shokuese/ Burri masakron me sëpatë gruan dhe fëmijën 1 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Zagreb të Kroacisë, ku 43-vjeçari, Goran Knezheviç, ka sulmuar me sëpatë ish bashkëshorten dhe fëmijën e tij 1 vjeçe gjysmë.Vogëlushja një vjeç e gjysmë ka vdekur në një spital të Zagrepit, derisa nëna e saj ka pësuar lëndime të rënda fizike.

Knezheviç u arratis pas sulmit dhe vdiq pak më vonë në një aksident në unazën e Zagrebit, kjo ndodhi pasi i kishte zbritur nga makina dhe ishte përplasur nga një kamion. Siç ka mësuar portali Index, Goran Knezheviç ka qenë i njohur edhe më parë për policinë për shkak të sjelljeve problematike dhe grabitjeve, për të cilat ishte në burg.