Rama: “Në 2022-in arritëm rekord për eksportet bujqësore…

Në vitin 2022 është arritur objektivi për gjysmë milliard dollar eksporte bujqësore. Këtë e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, ku iu përgjigj kritikëve që thonë ka vdekur bujqësia.

“2022 jo vetëm rekord absolut i eksporteve bujqësore, po edhe realizim i objektivit ambicioz për gjysëm miliardë USD; … dhe pastaj disa që fshatin e shohin vetëm me dylbitë e mediave thonë ka vdekur bujqësia”, shkroi Rama.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.