Aksident i pazakontë në Pogradec/ Kamioni që transportonte gas përplaset me Volkswagen

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një aksident pa të lënduar, por vetëm dëme materiale. Ngjarja është regjistruar në hyrje të qytetit të Pogradecit. Një mjet që transportonte gaz është përplasur me një makinë tip Volkswagen. Shkaku i aksidentit dyshohet të jetë parakalimi i gabuar i mjetit që transportonte gas.

Njoftimi i policise


Përplasen dy mjete në hyrje të Pogradecit. Një mjet qe transportonte gas është përplasur me një mjet tip Volkswagen.

Nga aksidenti nuk raportohen te lënduar por vetëm deme materiale. Shkak për aksidentin mga hetimet paraprake rezulton te jete hyrja e gabuar e mjetit me gas i cili i ka prerë rrugën mjetit të vogël në kryqëzim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.