E fundit/ Tërmeti lëkund Korçën…

Juglindja e Shqiperise është lëkundur pak çaste më parë nga një tërmet me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter. Sipas Emsc lëkundjen janë shënuar 19 km në jug te qytetit te Korçës . Sipas të dhënave të para të qendrës sizmologjike të Europës, tërmeti kishte një thellësi prej 12 km.

Deri më tani nuk raportohet dëme në banesa.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: