Tan Brahimi tregon historinë e trishtë:” Humba prindërit në aksident ,më hoqën nga puna në Portokalli

Shumë vetë nuk e dinë por Tani ka një histori shumë të trishtë dhe të dhimbshme. Në 2013 ai bëri αksίdent dhe ishte në makine me të dy prindërit. Për fat të keq ata ndërruan jetë, ndërsa Tani shpëtoi por iu desh shumë kohë të merrte veten dhe të afërmit e ruanin se mos i bënte keq vetes pas asaj që i ndodhi. Tani provoi audicionet e Portokallisë dhe fitoi, por kjo është një histori më vete, me intriga e pabesi nga “grupi” i Portokallisë, të cilat ai i tregon më lehtësinë e një njeriu që i ka kaluar në kurriz.

Tani ka provuar edhe Teatrin e Shkodrës “Migjeni”, por drejtoresha në atë kohë i ka kërkuar 1 milion lekë të vjetra për një natë shfaqje që do bënte. 1 milion lekë dhe po flasim për para shumë viteve, atëherë kur 1 milionshi shikohej me dylbi…Megjithatë ai vendosi të shkojë te Portokallia në periudhën që humbi prindërit dhe qëndroi aty vetëm një sezon, pasi sipas drejtuesve të spektaklit nuk ishte në nivelin e aktorëve të tjerë.


Më pas ai shkoi te AlPazar ku qëndroi për 4 vite dhe u largua pasi edhe aty gjërat, respekti mbi të gjitha, mungonin. Ai punoi si kamarier në Shkodër dhe thotë se ishte i lumtur edhe pse me më pak lekë, pasi pronari e trajtonte me respekt e dinjitet…si njeri!

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: