Tërmeti në Turqi e Siri/ Shqipëria solidarizohet nga veriu në jug, ndizen qirinj kudo

Shqipëria ishte sot në ditë zie kombëtare, ku në shumë qytete janë ndezur qirinj si homazh për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri. Numri i viktimave numërohet në rreth 37 mijë në të dy vendet, ndërsa bilanci pritet të rritet në ditët në vijim.

Për nder të viktimave janë ndezur qirinj në të gjitha qytetet e vendit nga veriu ne jug.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: