Lum komentesh per kullën e Korçës :”Po te behej referendum do ishte prishur…

Të gjithë e kemi kuptuar se dashuria e “Rilindjes” për kullat dhe betonin është e madhe dhe duket se deri më tani atë askush nuk mund ta ndalojë. Pas shumë projekteve të kullave në Tiranë, që përpiqet të fshihet me propagandën e mbjelljes së pemëve, tashmë radhën e ka qyteti më i bukur juglindor, ai i Korçës.

Por ndryshe nga Tirana, në të cilën bëhët spektakël televiziv se po shtohet numri i pemëve, në Korçë jane mesuar te bejne ç’te duan pasi nuk ka shoqeri civile si dhe mungon zeri opozitar ku shpeshhere aludohet sikur palet bashkpunojne me njeri-tjetrin…


Gjithashtu dihet se adhurimi për këta “përpirës” të ajrit lidhet pikërisht me shukat e parave që rilindasit fusin në xhepat e tyre… Praktikisht, të ardhurat e realizuara nga taksat do të duhej të investoheshin për të siguruar infrastrukturat e nevojshme publike si dhe operimin e tyre në të ardhmen, pa rënduar në buxhetet e gjeneratave të ardhshme ,ku Korça sipas raportit ka pergjysmim te numrit te lindjeve pergjate 10 viteve te fundit si dhe largim masiv te rinise.

Kur ngrihet pyetja sa e vleresoni nga 1-10 Kullen e Korçës ja disa nga pergjigjet epike…

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: